PROJEKCIA A VÝSTAVBA PASÍVNYCH DOMOV A0

ZAKLADANIE

Optimálny spôsob zakladania pasívnych domov je plošný základ na tzv. plávajúcu dosku. Tepelnoizolačnú obálku tvorí penové sklo alebo polystyrénová vaňa.

OBVODOVÉ MURIVO

Vápenno-pieskové tehly sa vyznačujú mimoriadnou akumulačnou schopnosťou a vynikajúcim akustickým útlmom. Murovanie je jednoduché - buď ručne alebo pomocou mini žeriavu. Týmto spôsobom sa doba vymurovania jedno podlažného domu skráti približne na 4 dni.

 STROPNÉ VYKUROVANIE A CHLADENIE

Pre zvýšenie komfortu vykurovania a chladenia je rúrkový rozvod média zabudovaný do stropnej železobetónovej dosky. Využitie tejto metódy má podstatný vplyv na účinnosť vykurovacieho a chladiaceho systému. Najekonomickejším riešením pre novostavby je tepelné čerpadlo s prevádzkovými nákladmi cca 30€/mesiac. V reverzibilnom chode počas letných mesiacov v kombinácii so stropným chladením zabráni prehriatiu vnútorného priestoru.

ATIKA

Snom každého investora je docieliť výstavbu s minimom tepelných mostov. Ponúkame Vám riešenie, ktoré atiku zaraďuje do kategórie bez tepelných tokov.

 

REKUPERÁCIA ODPADOVÉHO VZDUCHU A VLHKOSTI

Spôsob zabudovania rozvodov vzduchu s rekuperáciou odpadového tepla do stropnej dosky považujeme za najekonomickejší. Jeho hlavnou výhodou je rýchla montáž, dokonalá vzduchotesnosť a odbúranie sadrokartónových stropov.

MONTÁŽ OKIEN

Predsadenou montážou okien do úrovne tepelnej izolácie získavame značné energetické a svetelné úspory. Kľúčovou vlastnosťou takto osadených okien je vzduchotesnosť. Najslabším prvkom fasády sú okná. Z tohto dôvodu im venujeme mimoriadnu pozornosť.

TIENENIE

Z dôvodu klimatickým zmien sa tienenie na Slovensku stalo štandardom. Solárne zisky počas letného obdobia spôsobujú diskomfort vnútornej klímy. Na požiadanie zákazníka dodáme exteriérové rolety s automatickou reguláciou od LOXONE.

ELEKTROINŠTALÁCIA A OSVETLENIE

Srdcom pasívneho domu A0 je elektroinštalácia. Postará sa za Vás ročne až o 50.000 úkonov. Synchronizuje technológiu a osvetlenie s výsledkom príjemného pocitu domova.

© Copyright urbanistica